2025. gada 9. maijā Latvijas Universitātē (LU) viesojās pārstāvji no četriem Skandināvijas riska kapitāla fondiem – Nordic Foodtech VC, 2°C Ventures, Voima Ventures un Nordic Science Investments. Vizītes mērķis bija iepazīties ar LU radītajiem zinātniskajiem risinājumiem, pētniecības infrastruktūru un topošajiem uzņēmējdarbības projektiem.

Dienas sākumā investori tikās ar LU attīstības prorektoru Enno Enci, Attīstības un sadarbības centra direktori Lieni Bērziņu un Inovāciju un akselerācijas centra pārstāvjiem, lai pārrunātu iespējamos sadarbības virzienus un starptautisko investīciju piesaistes iespējas.

Vēlāk sekoja laboratoriju vizītes, kurās investori guva priekšstatu par zinātnisko kapacitāti un aktuālajiem pētījumu virzieniem:

· Klīniskās un profilaktiskās medicīnas institūta vadošais pētnieks Ilmārs Stonāns iepazīstināja ar inovatīviem risinājumiem veselības aprūpes uzlabošanai.

· Optometrijas un redzes zinātnes nodaļā Tatjana Pladere demonstrēja, kā digitālie redzes izpētes risinājumi var tikt izmantoti mārketinga un lietotāju pieredzes uzlabošanā.

· Farmaceitisko zinātņu laboratorijā Vadims Parfejevs prezentēja darbu ar šūnu tehnoloģijām un nākotnes projektus farmācijas inovāciju jomā.

· Mikrobioloģijas un biotehnoloģijas institūtā asociētā profesore Anete Borodušķe pastāstīja par iespējām augu modificēšanā un biotehnoloģiskajā attīstībā.

· Vides zinātnes laboratorijā pētnieks Linards Kļaviņš demonstrēja dabīgo vielu ekstrakciju un produktu attīstību – tostarp investoriem bija iespēja nobaudīt ar šo tehnoloģiju radītas konfektes.

Dienas noslēgumā investori tikās ar LU zinātniekiem, studentiem un jaunuzņēmumu pārstāvjiem, kuri prezentēja astoņas attīstības stadijā esošas idejas – gan pirmsinkubācijas posmā, gan jau aktīvā tirgus fāzē. Prezentācijās piedalījās pirmsinkubācijas programmas “Starts biznesā 2024” dalībnieks Kārlis Langins, Icebreakers’25 uzvarētājkomanda Chiroptera Stop ar Līgu Ansoni un Klintu Valiju Kupči, Icebreakers’25 finālisti Sensifies ar Dāvidu Ulfu Ansonu, kā arī jaunuzņēmumu SkinFuture un Fluffy pārstāves Aiga Salmiņa un Vanda Voikiva. Savukārt zinātnes projektus pārstāvēja Olga Sozinova no Ģeogrāfijas un Zemes zinātņu fakultātes, Zane Šmite no Medicīnas un veselības zinātņu fakultātes un Artis Kinēns no Atomfizikas un spektroskopijas institūta.

Investoru vizīte apliecina arvien pieaugošo starptautisko interesi par LU inovācijām un spēcīgo zinātnes un uzņēmējdarbības mijiedarbību. Zinātniskās idejas ar praktisku pielietojumu un drosmīgi jaunuzņēmumu risinājumi ir būtiska Latvijas konkurētspējas daļa veselības, vides un tehnoloģiju jomās.

Share