11. jūnijā ar Demo dienu noslēdzās pirmsinkubācijas programma “Green HExagon”, kurā komanda “RoadShare” no Latvijas Universitātes un komanda “BMap” no Vīnes Noištates Lietišķo zinātņu universitātes katra ieguva galveno balvu 1500 eiro apmērā! Demo dienā par galveno balvu sacentās 9 izcili jaunuzņēmumi no partneraugstskolām: Latvijas Universitāte, Tartu Universitāte, Rīgas Stradiņa universitāte, Vīnes Noištates Lietišķo zinātņu universitāte.

“RoadShare” komandas ideja ir tīmekļa platforma, kas savieno autovadītājus, kuriem auto ir brīvas vietas un pasažierus, kuri dodas vienā virzienā. Tā palīdz abām pusēm ietaupīt naudu, samazināt ietekmi uz vidi un padarīt ceļošanu efektīvāku. Ar tādām funkcijām kā maršrutu saskaņošana, lietotāju atsauksmes un iegūti saziņas rīki, “RoadShare” padara kopā braukšanu vienkāršu un uzticamu.

Pēc balvas saņemšanas “RoadShare” komanda dalījās savās sajūtās un emocijās par “Green HExagon” programmu: “Esam ļoti priecīgi un pateicīgi par iegūto balvu, tā šobrīd bija nozīmīga, lai jau jūlijā varētu palaist “RoadShare” mājaslapu publiskai lietošanai. Programma ir bijusi izcila iespēja un arī piedzīvojums mums, kā jaunajiem starupiem mācīties no citu ieteikumiem un kļūdām. Projekta laikā esam mācījušies no pieredzējušiem uzņēmējiem, skolotājiem un līderiem, iepzinuši jaunos uzņēmējus ar lieliskām idejām un motivāciju sasniegt vairāk. Mudinām katru jauno censoni apsvērt dalību. Liels paldies par iespēju, esam bezgala pateicīgi!”

Komanda “BMap” no Vīnes Noištates Lietišķo zinātņu universitātes arī ieguva galveno balvu 1500 eiro. Komandas ideja ir platforma, kas izstrādāta, lai atvieglotu mūzikas studiju meklēšanu un rezervēšanu, vienlaikus palīdzot mūziķiem veidot kontaktus ar citiem nozarē. Mobilā platforma ļauj lietotājiem meklēt un rezervēt gan ierakstu, gan mēģinājumu studijas, kā arī atrast sadarbības partnerus projektiem vai grupām. Papildus tam komanda vēlas atbalstīt mūziķus ne vien radošajā procesā, bet arī kopienas veidošanā un piekļuvē tādiem resursiem kā bītpaku (beatpack) kolekcijas un darbnīcas.

“Šī programma mums bijusi patiesi iedvesmojoša pieredze. Esam auguši ne tikai caur darbnīcām un mentoringu, bet arī pateicoties brīnišķīgajai jauno uzņēmēju kopienai. Uzvara pitch konkursā ir liels grūdiens mūsu tālākajai attīstībai, tas vēl vairāk motivē mūs attīstīt šo ideju! Paldies par šo iespēju un atbalstu - ar nepacietību gaidām, kas sekos tālāk,” komentē komanda “BMap”.

Demo dienas žūrijā bija Marta Rautenšilde, JCI Latvia Nacionālā prezidente 2025, Bernhard Hoetzl, IntegrySign līdzdibinātājs un stratēģiskais konsultants, Larisa Pekša, projektu vadītāja Rīgas Stradiņa universitātes Inovāciju centrā un Karl Viiol, Biznesa konsultants un mentors.

“Green HExagon” ir četrus mēnešus ilga tiešsaistes programma angļu valodā, kas sniedz atbalstu tādu ideju attīstīšanai, kuras risina dažādas ilgtspējas problēmas - no klimata un vides izstrādes līdz finanšu plānošanai, mārketingam un publiskai prezentēšanai. Tās ietvaros tiek apgūtas prasmes, kā veidot minimāli dzīvotspējīgu produktu, izstrādāt piemērotu ienākumu modeli, plānot uzņēmuma budžetu un veidot efektīvu mārketinga stratēģiju. Īpaša uzmanība tiek pievērsta arī komunikācijas iemaņām - prezentēšanas treniņos dalībnieki attīstīja prasmi skaidri un pārliecinoši prezentēt savu ideju auditorijai. Savukārt, starptautiskajā mentorēšanas sesijā dalībnieki saņēma vērtīgus padomus un ieteikumus no pieredzējušiem nozares profesionāļiem. 

Programma īstenota pateicoties mecenātu un Latvijas Universitātes atbalstam. 5000 EUR naudas balvu nodrošina Džona Medvecka, Driehaus ģimenes, SIA “LMT Retail&Logistics”, SIA “Inbox.lv”, AS “4finance”, SIA “Accenture Baltics”, AS “Luminor Bank”, Evitas Lunes, Aijas Lāces, SIA “Hydrox”, Kārļa Šteinmaņa u.c. mecenātu ziedojumi. Šos un citu mecenātu ziedojumus administrē LU fonds.

LU fonds dibināts 2005. gadā ar mērķi veicināt sadarbību ar LU esošajiem un potenciālajiem mecenātiem un sadarbības partneriem. LU fonds ir izveidots, lai piesaistītu finansējumu un sniegtu atbalstu LU izcilākajiem studentiem, pētniekiem un viņu vadītajiem projektiem un pētījumiem, veicinātu modernas mācību vides izveidi, kā arī nodrošinātu LU ēku būvi un rekonstrukciju. Investējot Latvijas nākotnē, LU fonds strādā, lai stiprinātu Universitātes saikni ar sabiedrību un veicinātu ilgtspējīgu un konkurētspējīgu akadēmiskās vides attīstību Latvijā.

Apsveicam visus jaunos uzņēmējus, kas piedalījās programmā un darbojās pie savas biznesa ideju attīstības!

Dalīties